ЦСКА с чиста победа над Славия с 3:0

Волейблистките на ЦСКА победиха Славия с 3:0 (25:16, 25:13, 25:22), в мач от 6-ия междинен кръг на женското първенство на България.

Така Червените записаха трета победа в шампионата до сега, като с три загуби и актив от 10 точки се изкачиха на трето място във временното класиране. Съставът на Славия пък е с една победа засега, като с пет загуби и 3 точки е на пета позиция

За втори пореден мач, след гостуването в Сливен, за ЦСКА не игра опитната националка Мария Филипова, която остави младите да се изявяват. Армейките взеха очаквана победа, а треньорката Юлия Иванова даде възможност на повече състезателки.

Волейболистките на Славия от своя страна се опитваха да бъдат опонент, като имаха частичен успех и за малко можеха да откраднат гейм на съперничките. Във втората част Белите показаха възход бяха равностойни до 11:11, а в третата успяха да доста поизпотят съперничките, като играха точка за точка до равенството 22:22. Във важня момент обаче ЦСКА успя да надделее, като не допусна изненади и затвори мача с чиста победа.