Ходжсън: Ще бъде глупаво, ако критикуваме играчите след такава победа

Наставникът на Англия Рой Ходжсън остана доволен от победата на неговия тим над Словения с 3:1. Гостите успяха да поведат през второто полувреме, но "трите лъва" постигнаха пълен обрат.

"Мачовете продължават 90 минути и не винаги можеш да постигнеш резултат още в началото. Ние доминирахме през първото полувреме, но не бяхме напълно съсредоточени. Не правехме и пробивите, които искахме да направим. Словенците пък играха дисциплинирано, с добра организация в защита. Това ни затрудни много. След гола на Уейн обаче мачът се отвори, а и голяма част от играчите натрупаха сериозна умора. Мисля, че тогава ние заиграхме по-добре и се радвам, че направихме пълен обрат. Ще бъде глупаво, ако седнем да критикуваме играчите за победа с 3:1.

Радвам се за Рууни. За него сигурно е много специално това, че името му седи до легендарни футболисти с над 100 мача за Англия. Освен това, именно в този двубой той игра много добре и отбеляза така нужния за победата първи гол. Джак Уилшър също свърши отлична работа с подаването в наказателното поле, което доведе и до дузпата в наша полза".