Англия обърна Словения в 100-ия мач на Рууни, Сан Марино с историческа първа точка (видео)

Англия продължава със стопроцентов актив похода си към Евро 2016, след като  селекцията на Рой Ходжсън победи с 3:1 Словения на "Уембли". Гостите изненадващо излязоха напред в резултата след автогол на Джордан Хендерсън в 57-ата минута. "Трите лъва" обаче реагираха като ужилени и само за няколко минути направиха обрата пълен. Уейн Рууни, който тази вечер изигра своя мач №100 за Англия, изравни от дузпа (59'), а Дани Уелбек (66' и 72') добави два гола за крайното 3:1.

Десният бек на Саутхамптън Натаниел Клайн дебютира за "трите лъва", Киърън Гибс започна като ляв краен бранител, а Рахим Стърлинг се завърна в халфовата линия. Дани Уелбек стартира на върха на атаката, като негов партньор бе Уейн Рууни. Нападателят на Манчестър Юнайтед е едва деветият играч, достигнал котата от сто мача за националния отбор и първият, който успява да го постигне преди да е навършил 30 години.

Миливое Новакович очаквано водеше атаката на Словения.

Въпреки че владееха повече топката, домакините не показаха никаква креативност в предни позиции не успяха да създадат особени опасности пред вратата на Ханданович през първата част.

В 48-ата минута отбраната на Словения изпусна Рууни, който стреля с глава, но топката мина встрани. В 55-ата минута се стигна и до първата намеса на Ханданович, който спаси удар с глава на Ягиелка. Две минути по-късно Джордан Хендерсън шокира "Уембли", след като засече в собствената си врата центриране на Новакович от пряк свободен удар. Секунди след това Бощиян Сесар препъна Рууни в наказателното поле - дузпа за Англия. Уаза изпълни безупречно, реализирайки 44-ия си гол за Англия.

В 66-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Адам Лалана проби добре отдясно, Ханданович изби удара му, но Уелбек успя да достигне до рикоширалата топка и някак да я прати във вратата на Ханданович - 2:1. Шест минути по-късно Уелбек реши всичко с втори си гол в мача. Нападателят на Арсенал направи добро двойно подаване със Стърлинг, след което стреля технично в далечния ъгъл.

В другия двубой от групата Естония не успя да победи аутсайдера Сан Марино като гост, като двата отбора завършиха сблъсъка си при нулево равенство. Това е и първа точка за тима на Сан Марино, който бе загубил първите си 60 евроквалификационни мача. С основна заслуга за този исторически успех бе стражът на домакините Алдо Симончини, спасил няколко невероятни положения.

По-късно тази вечер играят Швейцария и Литва.

Англия е на върха във временното класиране на Група "Е" с актив от 12 точки.

АНГЛИЯ - СЛОВЕНИЯ 3:1