Колумбия обърна САЩ в Лондон

Колумбия победи с 2:1 САЩ в контролна среща, играна на стадиона на английския клуб Фулъм "Крейвън Котидж" в Лондон. Американците поведоха с 1:0 след гол на Джоузи Алтидор от дузпа в 10-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Пабло Армеро. През второто полувреме обаче 1/4-финалистите от Мондиал 2014 в Бразилия обърнаха резултата в своя полза. Първо Карлос Бака изравни в 61-ата минута. До попадението се стигна, след като колумбийците изненадаха противниковата отбрана, Тео Гутиерес бе в засада, но не и Карлос Бака, който пое топката, озова се на празна врата и не сбърка - 1:1. Тео Гутиерес донесе победата на колумбийците с попадение в 87-ата минута, като изпрати топката във вратата на САЩ с глава.