Генерала се завърна и Румъния включи на скорост (видео)

След много силна игра Румъния измести от първото място досегашния лидер в Група "F" Северна Ирландия, побеждавайки го с 2:0 на Националния стадион в Букурещ. Изненадващо головете реализира десният защитник от унгарски произход Паал Пап, който не беше играл за държавната селекция от повече от година. Двубоят беше първи след завръщането на поста на легендарния селекционер на северните ни съседи Ангел Йорданеску-Генерала. Румънците вече имат 10 точки, с една повече от съперника си тази вечер. Унгария, който надви Финландия с 1:0, е трети със 7 точки. Защитникът на Лудогорец Козмин Моци остана резерва.

Гостите можеха да поведат още във 2-ата минута, когато Лафърти притисна защитник на румънците, но той успя в последния момент да изчисти топката. В 14-ата минута отново той беше в основата на добра атака, при която топката стигна у Крис Брънт, но халфът на Уест Бромич стреля неточно от изгодна позиция.

Тези опасности изглежда стреснаха домакините, които отговориха с греда в 18-ата минута. Тогава Кристиан Танасе намери Александру Кипчиу, който изстреля топката в напречния стълб, а след това с глава не успя да я прати зад гърба на Рой Каръл.

В 32-ата минута Лукиан Санмартеан, който през лятото изтормози Лудогорец с екипа на Стяуа, направи отличен пробив и вместо сам да завърши, реши да търси Богдан Станчу, който обаче остана зад кълбото. Две минути преди паузата Кипчиу пропусна нова възможност, открила се пред северните ни съседи. Също в тези заключителни секунди ирландците претендираха за дузпа.

Румънците натиснаха още по-силно и в 54-ата минута Каръл спаси удара на излезелия сам срещу него Разван Рац. В 63-ата минута съдията не отсъди чиста дузпа за домакините, след като Санмартеан беше препънат от Макгивърн.

Все пак логичното се случи в 75-ата минута, когато играещият в Стяуа Пап заби топката под гредата за 1:0. След още само четири минути той реши спора с глава - 2:0.

Румъния - Северна Ирландия 2:0