Шотландия взе битката с Република Ирландия (видео)

С красиво попадение на Шон Малоуни в 75-ата минута Шотландия спечели с 1:0 битката с Република Ирландия в среща от Група "D" на квалификациите за Евро 2016. По този начин двата тима се изравниха на втора позиция с по 7 точки, колкото има и Германия, а лидери са поляците с 10 точки.

Стадионът на Селтик в Глазгоу стана арена на класически здрав сблъсък, в който футболистите не спестиха нито капчица сила. Силовите единоборства бяха част от мача през всичките му 90 минути. Може би по тази причина чистите голови възможности не бяха толкова много. Преди почивката Стивън Флетчър пропусна на два пъти за домакините, а шанс веднъж нямаше и Чарли Мългрю.

Началото на второто полувреме беше за тимът на Мартин О'Нийл, който организира безрезултатен натиск.

Футболистите на Гордън Страхън все пак дочакаха своя момент, когато в 75-ата минута Малоуни изстреля прекрасен шут след късо разиграване при ъглов удар и Шотландия поведе с 1:0. До корнера се стигна, след като футболист на Република Ирландия неволно засече топката с глава по посока на своята врата и кълбото кацна на напречния стълб.

Най-добрият шанс за ирландците дойде в заключителните минути, когато защитникът на домакините Грант Хейнли като по чудо не си вкара автогол, насочвайки топката с глава в гредата.

В другите мачове от групата тази вечер Полша срази Грузия с 4:0 в Тбилиси, а Германия надигра Грибралтар със същия резултат на свой терен.

Шотландия - Ейре 1:0
1:0 Малоуни (75)