Бендтнер и Дания наказаха Сърбия в Белград (видео)

Дания надигра с 3:1 като гост Сърбия в мач от квалификационна Група "I" за Евро 2016. Срещата се игра пред празни трибуни на стадион "Партизан" в Белград, тъй като сърбите са наказани заради скандалния мач с Албания. Домакините вкараха гол още в 4-ата минута, когато точен бе Зоран Тошич, но след почивката скандинавците реализираха три безответни попадения, чиито автори бяха Никлас Бендтнер (60, 85) и Симон Кяер (62).

Сърбите започнаха вихрено в първите минути. Още в 4-ата минута Зоран Тошич даде аванс на Сърбия в резултата. Офанзивният халф на ЦСКА (Москва) бе оставен съвсем сам в наказателното поле на Дания след атака от ляво и не пропусна да изпрати топката в мрежата зад сина на легендарния вратар Петер Шмайхел - Каспер.

В 8-ата минута домакините можеха да вкарат и втори гол, но първо Шмайхел изби акробатичен удар от въздуха на Данко Лазович, а след това при добавката Тошич стреля на сантиметри встрани от левия страничен стълб на датската врата.

Постепенно гостите заиграха по-уверено и след първия четвърт час игра възпитаниците на Мортен Олсен се настаниха трайно в половината на съперника си. В 18-ата минута датчаните застрашиха сериозно вратата на Сърбия. Никлас Бендтнер получи топката в наказателното поле на домакините, но стреля много неточно. В 28-ата минута "Червения динамит" бе много близо до изравняването на резултата. След чудесна атака на скандинавците Ласе Вибе стреля по земя, стражът на сърбите Владимир Стойкович се намеси лошо, но за негов късмет топката не пожела да влезе във вратата. В последните секунди на първата част Дания имаше добра възможност да изравни резултата, но Кристиан Ериксен стреля лошо в стената от фаул.

Четири минути след почивката сантиметри разделиха Ериксен от изравнителен гол. Халфът на Тотнъм стреля по земя и вратарят Стойкович само изгледа преминалата опасно близо до десния страничен стълб топка. В 57-ата минута датчаните пропуснаха нов прекрасен шанс за гол, като този път Бендтнер не уцели противниковата врата. Малко след това Бендтнер пак не успя да нанесе добър удар с глава, но в 60-ата минута именно централният нападател на "Червения динамит" изравни резултата. Ериксен стреля от далечно разстояние, Стойкович изби лошо и топката отиде право на крака на Бендтнер, който при добавката не сбърка - 1:1.

Само две минути по-късно датчаните сътвориха пълен обрат в резултата. Централният защитник Симон Кяер бе изпуснат от отбраната на домакините след центриране от фаул и с глава заби топката във вратата на Сърбия - 1:2.

В следващите минути двата тима си размениха по една греда. Първо в 64-ата минута топката срещна напречната греда на вратата на Шмайхел след шут на Данко Лазович след пас отляво, а секунди след това Петер Анкерсен разтресе напречната греда на сръбската врата с мощен далечен изстрел. В 69-ата минута пък Бендтнер стреля много неточно след поредната опасна атака на гостите и датчаните не успяха да реализират трети гол. В 74-ата минута Бранислав Иванович изби от голлинията влизащата във вратата след удар на Ериксен топка, а секунди след това Стойкович попречи на Вибе да реши мача в полза на европейските шампиони за 1992 година.

Интригата приключи в 85-ата минута, когато Бендтнер отбеляза втория си гол в мача, а датчаните поведоха с 3:1 в резултата. Като на шега гостите сътвориха контраатака, при която Ериксен намери оставения съвсем сам на няколко метра пред вратата Бендтнер и нападателят с лекота преодоля Стойкович. При попадението останаха съмнения за засада на Бендтнер, но реферът Джунейт Чакър зачете гола и футболистите на Мортен Олсен прибавиха нови три точки към актива си.

Дания продължава да е лидер в класирането в групата, като събра 7 точки. На втора позиция е Португалия с 6, на трето място е Албания с 4, а Сърбия и Армения са с по една точка. Тимът на Дания единствен в групата е изиграл 4 мача, докато останалите отбори са с по 3 срещи до момента.