Берое надви Верея след хеттрик на Станислав Костов

Тимът на Берое се наложи с 3:1 над Верея в контрола играна на стадион "Берое". Гостите откриха чрез Джонатан в 7-ата минута, а с три гола на Станислав Костов беройци направиха обрат. Нападателят се разписа в 19-ата от дузпа и минута преди края на първото полувреме. Последният си гол той вкара в 89-ата минута.
Участие в срещата през първото полувреме взе десният бек Даниел Манджуков, който минава проби в Берое.

В 7-ата минута Васил Ботев пробва центриране, но след намеса на Аласан Н’Диайе топката бе изчистена в корнер. След центриране на Николай Костов Джонатан се извиси над всички и се разписа за 0:1 с глава.

В 19-ата минута Жуниор Мапуку задържа топката в наказателното поле след пас на Крис Гади и с играта си принуди играчът на Верея да го фаулира. Реферът отсъди дузпа, която Станислав Костов реализира технично пращайки топката покрай вратаря.

В 44-ата минута Костов получи подаване от Димо Бакалов и с красив удар от дъгата на наказателното поле отбеляза второто попадение.

Нападателят оформи своя хеттрик в 89-ата минута, след като с глава Салим Керкар го изведе на скорост зад защитата и един на един с вратаря Костов бе безпогрешен.

снимка: beroe.bg