Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Мемфис удари Сакраменто в последната секунда (видео)

Баскетболистите на Мемфис Гризлис постигнаха знаменит обрат срещу Сакраменто Кингс и стигнаха до осмата си победа за сезона, надигравайки "кралете" у дома със 111:110. Марк Гасол и компания наваксаха изоставане от 26 точки, за да стигнат до успеха, дошъл благодарение на победен кош на Кортни Лий със сирената.

Гризлис вече имат 18 поредни победи като домакин в мачове от редовния сезон на НБА, продължавайки серията си от миналата година.

Кингс доминираха през първата половина на двубоя, след която имаха преднина от 46:62, но през второто полувреме нещата тотално се преобърнаха, а в последната част домакините затегнаха защитата, за да изковат победата.

При последната атака на Гризлис защитата на Сакраменто буквално заспа и остави Кортни Лий да получи алей-уп пас от Винс Картър и да вкара с подминаване, за да гарантира победата със 111:10.

Майк Конли завърши с 22 точки и 11 асистенции за Мемфис, Марк Гасол добави 20 точки и 7 борби, а Кортни Лий прилкючи с 16 точки.

Руди Гей наниза 25 точки на бившия си отбор, ДеМаркъс Казънс записа "дабъл-дабъл" от 22 точки и 12 борби, а Дарън Колисън реализира 20 точки.

За Кингс това бе трета поредна загуба, като тимът вече е с баланс от 5-4. Мемфис от своя страна продължава отличното си представяне и е с актив от 8-1.