Далас с исторически разгром над Фили

Тимът на Далас Маверикс постигна паметна победа, разгромявайки Филаделфия 76ърс с 53 точки разлика - 123:70. Това е най-убедителният успех в клубната история на Маверикс, като Дирк Новицки и компания подобриха предишното постижение, което бе успех с 50 точки разлика срещу Ню Йорк Никс.

Далас отказа Фили още през първата четвърт на двубоя, която завърши с 28 точки преднина за домакините -  38:10. До почивката разликата в полза на Маверикс вече бе нараснала до 73:29, като Сиксърс имаха десет точки повече от най-слабото първо полувреме в историята на НБА. То принадлежи на Лос Анджелис Клипърс, които реализират едва 19 точки за 24 минути срещу градския съперник Лейкърс преди 15 години.

Сиксърс все пак спечелиха третата част с 22:24, но Маверикс натиснаха газта през заключителната четвърт, добавяйки още 11 точки към преднината си, за да се стигне до крайното 123:70.

Петима играчи на Далас завършиха с двуцифрен точков актив, предвождани от Дирк Новицки с 21 точки и Монта Елис със 17.

За Филаделфия най-добър бе Майкъл Картър-Уилямс, който записа първи минути за сезона и се отчете с 19 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Сиксърс имат осем загуби от осем мача, докато Маверикс са с 6 победи и 3 поражения.