Анахайм би шампиона с дузпи и оглави класирането в НХЛ

Анахайм се наложи над носителя на купа "Стенли" Лос Анджелис с 6:5 в собствената си зала и оглави еднолично класирането в Националната хокейна лига. Райън Кеслър се разписа два пъти в редовното време, а след това вкара и решаващия наказателен удар, а с успеха домакините събраха актив от 25 точки и изпревариха с точка досегашния водач Тампа Бей.

Шампионите пропиляха аванс от 5:3 в последните 5:40 минути на мача и не успя да стигнат до успеха, въпреки че вратарят Джонатан Куик направи цели 44 спасявания. Фил Кесъл вкара два гола, а Торонто разгроми гостуващия Бостън с 6:1, за да запише трета поредна победа в лигата. Домакините решиха всичко с четири безответни попадения в първите 9:51 минута на втората третина, с което поведоха с 5:0. Тайлър Бозак и Джеймс ван Римсдайк завършиха с по гол и две асистенции за канадците, а вратарят Жонатан Берние отрази 25 шайби.