Отборът на Ралица Василева с първа победа в Полша

Първа победа в полската волейболна Орлен лига записа отборът на KSZO (Островиец), с българката Ралица Василева, след като в последен мач от 6-ия кръг се наложи у дома над СК банк Легионовия (Легионово) с 3:1 (25:20, 25:14, 18:25, 25:19).

Българската волейболистка започна като титулярка, след което бе сменена и отново се появи в игра като резерва в четвъртия гейм, но не успя да запише името си сред реализаторките. Съотборничката й Катаржина Брожек се отличи с 19 точки (3 блока и 40% ефективност в атака) за победата. За гостите от Легионово Дария Пашек завърши с 12 точки.

Така отборът от Островиец вече има 4 точки и заема предпоследното 11-то място. Лидер е Хемик (Полице) със 17 точки. В следващия 7-ми кръг Островиец гостува на Нафта (Пила) на 15 ноември (събота) от 19,00 часа българско време.