Латина с трудно 3:2 над Чита ди Кастело, Тодор Скримов резерва

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Топ Волей (Латина) записаха втора поредна драматична и общо трета победа в италианската Суперлига. Скримов и съотборниците му надиграха много трудно у дома Алтотевере (Чита ди Кастело-Сансеполкро) с 3:2 (25:16, 20:25, 25:12, 19:25, 15:10) в мач от 5-ия кръг, игран снощи.

Така Скримов и компания са на 7-мо място във временното класиране със 7 точки след 3 победи и 2 загуби, колкото има и 8-ия Молфета, но след 2 победи и 3 загуби. В следващия 6-ти кръг волейболистите на Латина са гости на Калцедония (Верона). Срещата е в неделя (16 ноември) от 18,00 часа българско време.

Тодор Скримов отново не започна като титуляр, но влезе в игра за малко в четвъртия гейм без да се отчете с нито една точка. Най-полезни за Латина за пореден път станаха сръбският диагонал и национал Саша Старович (2 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака) и словенецът Тине Урнаут (1 ас, 69% ефективност в атака, 64% позитивно и 24% перфектно посрещаме) съответно с 24 и 21 точки за победата. За гостите от Чита ди Кастело-Сансеполкро Луиджи Рандацо завърши с 20 точки.

ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) - АЛТОТЕВЕРЕ (ЧИТА ДИ КАСТЕЛО-САНСЕПОЛКРО) 3:2 (25:16, 20:25, 25:12, 19:25, 15:10)
ЛАТИНА: Йерун Раувердинк 13, Даниеле Сотиле 1, Симон Ван Де Вуурде 10, Андреа Роси 5, Саша Старович 24, Тине Урнаут 21 - Лорис Мания-либеро (ТОДОР СКРИМОВ, Даниеле Таили, Андреа Семенцато)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ЧИТА ДИ КАСТЕЛО-САНСЕПОЛКРО: Антонио Корвета, Арпад Бароти 13, Доре Дела Лунга 16, Андрий Аганиц 8, Луиджи Рандацо 20, Даниеле Мацоне 10 - Федерико Този-либеро (Рене Тепан, Лудовико Долфо, Горан Марич 2)
Старши-треньор: Паоло Монтаняни.