Ван Гаал: Доволен съм от спечелените три точки

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал остана доволен от минималнат победа с 1:0 над Кристъл Палас вчера. Според него лондончани са дошли на "Олд Трафорд" с идеята само да се защитават, а срещу такива отбори е доста трудно да се намери пътя към гола, затова успехът е много важен.

"Доволен съм от спечелените три точки. Съперникът дойде само да се защитава, а срещу такива отбори винаги е много трудно. Ние доста дълго владеехме топката и създавахме възможности, не сериозни положения, но все пак възможности за гол. Можехме да вкараме още през първото полувреме и затова на почивката казах на играчите, че е видно, че играем по-добре от досегашите ни срещи и трябва да продължим в този дух, а голът все някога ще дойде. Накрая Хуан Мата успя, а след попадението имахме още няколко добри възможности, защото тогава съперникът се отвори. Трябваше да се възползваме от тези положения, защото те бяха доста добри. Трябваше да убием интригата. Все пак най-важни са трите точки, които ни оставят на две точки от четвъртото място, което е в обсега ни, а това е най-важното", заяви Ван Гаал.