Мата влезе и донесе три точки на пестелив и безидеен Ман Юнайтед (видео)

Испанският плеймейкър на Манчестър Юнайтед Хуан Мата се превърна в герой за "червените дяволи", след като се появи в игра като резерва и само четири минути след влизането си на терена отбеляза единственото попадение за отбора на Луис ван Гаал при победата с 1:0 над Кристъл Палас на "Олд Трафорд". Бившият футболист на Челси се разписа с плътен удар извън границите на наказателното поле, с който изненада Хулиан Сперони и той не успя да реагира добре, за да избие топката в мрежата си. По този начин Мата спаси иначе доста пестелив и безидеен в атака тим на Ман Юнайтед, който може да се радва единствено от спечелената победа, но не и от показаната на терена игра.

Трите точки означават, че 20-кратните шампиони се изкачват до шестото място в класирането с 16 точки и прекъсват серията си от три поредни мача без победа в английския елит. Кристъл Палас пък е спечелил само една точка от последните си пет срещи в Премиър лийг и така първоначалният подем под ръководството на Нийл Уорнък бе изгубен.

Домакините на практика "проспаха" цялото първо полувреме на днешната среща. Макар на терена да бяха Робин ван Перси, Уейн Рууни, Анхел ди Мария, Аднан Янузай и Маруан Фелаини, те не затрудниха с нищо отбраната на Кристъл Палас и най-опасното положение пред вратата на Сперони бе сътворено от... Люк Шоу. Левият бек на "червените дяволи" нахлу на скорост в наказателното поле и стреля покрай гредата с плътен удар.

След почивката събитията на терена не се промениха особено и едва влизането в игра на Хуан Мата в 63-ата минута донесе някаква свежест в играта на Манчестър Юнайтед. Само четири минути след появата си на терена испанецът откри резултата, а малко по-късно бе близо и до втори гол във вратата на Сперони, но този път ударът му срещна горната греда. Освен това с играта си Мата успя да раздвижи и поведението на своите съотборници в атаката на своя тим, като Уейн Рууни също можеше да запише името си сред голмайсторите, докато младият Джеймс Уилсън също пробва късмета си, след като се появи като резерва.

Експерименталната защита на домакините, която преди почивката бе в един вариант с Дейли Блинд и Пади МакНиър в средата на отбраната, а през втората част бе напълно сменена, като на техните места застанаха Майкъл Карик и Дарън Флетчър, изобщо не бе затруднена от отбора на гостите. Възпитаниците на Нийл Уорнък успешно се бранеха повече от час, но след като допуснаха гол във вратата си, така и нямаха идея как да се върнат в мача.