Евиан се отблъсна от дъното

Отборът на Евиан Тонон-Гайяр победи с 1:0 Ница в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Тимът от Савоя стигна до успеха в края на мача, след като в 76-ата минута Даниел Вас вкара от фаул. При изпълнението вратарят на Ница Муе Асен можеше да се намеси по-добре и да спаси попадението. Като цяло Ница може да съжалява за загубата, тъй като през по-голямата част от мача бе по-активният тим и направи няколко пропуска пред вратата на домакините.

С победата си днес Евиан се измъкна от дъното на класирането и дори излезе от зоната на изпадащите. Отборът от Източна Франция е на 16-о място с актив от 13 точки. Ница пък остава на 11-о място със 17 точки.