Астън Вила спря пропадането, Анди Каръл се върна на терена (видео)

Отборът на Астън Вила спря пропадането си в английската Висша лига и прекъсна серията си от шест поредни загуби, завършвайки наравно 0:0 при гостуването си на Уест Хам на "Болейн Граунд" в Лондон. Възпитаниците на Пол Ламбърт се намираха в най-лошата поредица от резултати за клуба от 1964 година насам преди да стигнат до първата си точка в английския елит от 13 септември. За изпуснатата победа повече може да съжаляват домакините, които създадоха далеч повече голови положения пред вратата на Брад Гузан, но не успяха да преодолеят американския вратар.

На терена за пръв път през този сезон се появи рекордната покупка в историята на Уест Хам Андрю Каръл. Снажният нападател се появи в игра в 92-ата минута и можеше да донесе победата на своя тим с глава две по-късно, но Гузан спаси неговия удар. Бившият национал на Англия лекуваше контузия в коляното от лятото насам.

Второто поредно равенство за Уест Хам означава, че отборът може да бъде изместен от четвъртото място от лондонския си конкурент Арсенал. Астън Вила пък е на 16-а позиция с 11 точки, след като на 13 септември тази година оглавяваше класирането на Висшата лига с 10 точки.