Нов куриозен гол постави Левски на колене срещу Берое (видео+галерия)

Отборът на Левски отново бе поставен на колене от Берое, след като загуби с 0:1 на “Георги Аспарухов” в първи мач от 15-ия кръг на “А” група. Подобно на срещата от първия полусезон, изключително куриозно попадение реши двубоя (б.а първият мач Берое надви 2:1 след две груби грешки на бившия син вратар Стефано Кунчев). Този път точен бе Елиаш да Силва с рамо в 69-ата минута, а Пламен Илиев има сериозна вина за гола във вратата си. Преди това резервата Мирослав Иванов в 56-ата минута бе изгонен. Мачът на стадион "Георги Аспарухов" се игра пред празни трибуни заради поредното наказание на "синия" клуб.

Така “сините” записват най-черната си серия в своята история срещу заралии, тъй като нямат победа от шест мача – четири в “А” група, един за купата и една контрола.

Левски загуби от Берое на "Герена" Победата на Берое е трета поред в първенството срещу “сините”, което също е прецедент в историята и общо трета на “Герена” след 1986 г. и 2009 година. Успехът затвърти гостите на трето място в класирането с актив от 27 точки, докато домакините останаха с 24.

Още в осмата минута Наджиб Амари се контузи и бе принудително заменен от Миро Иванов. Алжирецът получи мускулна травма на лявото бедро.В 15-ата минута Венци Христов проби отляво, след което центрира, но Веселин Минев на шпагат изби пред голлинията. Гостите имаха претенции за игра с ръка на левия защитник, който я докосна, паднал вече с гръб към топката.

Георги Сърмов със страховит удар от фаул в 33-ата минута бе на сантиметри от гола. Халфът прати коженото кълбо в гредата в горния десен ъгъл на Благой Макенджиев, а секунди по-късно получи жълт картон. Пламен Димов спаси с шпагат удар на Селим Керкар, който бе изведен от Георги Костадинов. До края на първата част Гаджев и Христов стреляха далеч от целта.
Второто полувреме започна с най-сериозния пропуск в мача. Венци Христов се откъсна от защитата на "сините" и отблизо сам срещу Пламен Илиев стреля в аут.
Миро Иванов получи червен картон в 56-ата минута. Шуменския Деко си изкара двата картона в рамките на няколко минути. Той първо фаулира отзад грубо Игор Джоман, а малко по-късно спря Крис Гади с ръка преди да влезе в наказателно поле.
Веднага след това Гади пропусна да се разпише с глава.
Играчите на Хубчев продължиха да атакуват, но попадението падна доста куриозно.
Керкар центрира от корнер. Пламен Илиев бе хванат неподготвен, кълбото го прехвърли и се удари в далечната греда, след което рикошира в рамото на Елиаш и мина голлинията за 0:1. Валери Домовчийски смени Сърмов, а Димо Бакалов смени Гади. Антонио Аниете имаше две възможности да изравни в рамките на няколко минути. Мигел Бедоя изяви претенции за дузпа. Гаджев също се контузи и бе заменен принудително от Божидар Краев в 77-ата минута.
Последните минути домакините се опитаха да изравнят, но без да създадат чисти положения, докато на контраатака играчите на Берое пропуснаха да вкарат втори гол.
Секунди преди края Пламен Илиев спаси вратата си от втори гол след изстрел на Танко Дяков, а Георги Иванов имаше претенции за отсъжданията на Цветан Кръстев.