Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Изумително: Арсенал изпусна победата, след като водеше с 3:0 (видео)

Арсенал допусна един от запомнящите се обрати в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като изпусна победата срещу Андерлехт, въпреки че водеше с 3:0 на своя "Емиратс". Микел Артета (24' - от дузпа) и Алексис Санчес (29') дадоха комфортен аванс на домакините до почивката, а в 58-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн направи преднината на Арсенал класическа. След това обаче всичко за "артилеристите" се обърка и те изтърваха победата, допускайки изравняване след два гола на Антъни Ванден Боре (61' и 73'-от дузпа) и попадение в последната минута на Александър Митрович.

Изненадващо първата добра възможност за гол се откри пред гостите. Бърза контраатака на Андерлехт завърши с удар на Денис Прает. Топката рикошира в крака на Мертезакер и премина на сантиметри от вратата на Шчесни. Арсенал отговори с добър пробив на Окслейд-Чембърлейн, който преодоля двама бранители и продължи към Рамзи, но ударът на уелсеца бе блокиран.

В 21-ата минута гредата се оказа последната преграда пред Алексис Санчес. Само три минути след това Мбемба фаулира Уелбек в наказателното поле. Микел Артета бе безупречен от бялата точка за 1:0. Много скоро - в 29-ата минута, Алексис удвои. Бившият играч на Барселона изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в стената, но чилиецът я посрещна от въздуха и я прати във вратата на Прото - 2:0.

В 58-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн покачи на 3:0. Алексис отне една топка в половината на гостите, продължи към англичанина, а след това крилото използва скоростта си, напредна и стреля по диагонала. Малко след това гостите върнаха едно попадение, след като Ванден Боре засече отблизо центриране отляво. Той обаче бе в положение на засада, която съдийската бригада пропусна да маркира.

В 72-ата минута преднината на Арсенал се стопи, след като Антъни Ванден Боре реализира точно дузпа, с която намали до 3:2. В 90-ата минута немислимото се случи и Андерлехт стигна до равенството, след като Александър Митрович изпревари Мертезакер и засече с глава центриране на Нажар за крайното 3:3.

Борусия (Дортмунд) и Арсенал заемат първите две места в групата, съответно с 12 и 7 точки, Андерлехт е с две, докато Галатасарай има само една.