Попето с гол и жълт картон в Русия (видео)

В среща от 12-тия кръг на футболното първенство на Русия отборите на Кубан (Краснодар) и Спартак (Москва) завършиха 3:3. В отбора на Кубан като титуляр започна нападателят и капитан на българския национален отбор Ивелин Попов, който бе един от най-дейните играчи на домакините от Краснодар.

В 28-та минута за грубо нарушение срещу бразилеца Ромулу в средата на терена Ивелин Попов получи жълт картон. А в 68-та минута при резултат 3:2 за московчани Ивелин Попов реализира дузпа и донесе равенството на Кубан. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на германския защитник на московчани Сердар Таски.

От бялата точка Ивелин Попов хладнокръвно изчака вратаря на гостите Артьом Ребров да се хвърли в единия ъгъл и с удар по тревата, почти в центъра на вратата, направи резултата 3:3. Кубан е на 4-то място във временното класиране на руското футболно първенство с 21 точки след Зенит - 32 точки, ЦСКА (Москва) - 25 точки, и Краснодар - 21 точки.