Интер се сгромоляса срещу боксовата круша на Серия "А" (видео)

Интер допусна малко очаквана, но напълно заслужена загуба с 0:2 при гостуването си на Парма в 10-ия кръг на Серия "А". И двата гола за тима на Роберто Донадони реализира защитникът Паоло Де Челие. Юношата на Ювентус откри резултата в 5-ата минута, а четвърт час преди края затвърди успеха на домакините, които благодарение на спечелените три точки се отлепиха от дъното на класирането и вече заемат 16-о място. Интер пък остана на осма позиция, на цели 10 точки след водача Ювентус.

Парма беше в серия от шест поредни загуби и отчаяно се нуждаеше от положителен резултат, за да започне изкачването си в класирането. Ново поражение щеше да означава нов клубен антирекорд за "дуковете". Старши треньорът Роберто Донадони не можеше да разчита на половин дузина основни футболисти заради контузии, но поне капитанът Алесандро Лукарели се завърна в титулярния състав след изтърпяно наказание. Мачът беше по-особен за звездата на Парма Антонио Касано, който се изправи срещу бившия си отбор и срещу треньора, с който имаше успешен съвместен период в Сампдория.

Интер спечели с по 1:0 срещу Чезена и Сампдория след голове от дузпи на Мауро Икарди, но и в двата мача не убеди с представянето си. Аржентинският нападател си партнираше в предни позиции със своя сънародник Родриго Паласио, който търсеше първия си гол за сезона. След травмата на Ернанес, титулярно място получи Здравко Кузманович.

Мачът стартира с изненадващ гол в полза на Парма. В 5-ата минута защитата на Интер "проспа" центриране на Андреа Рисполи и позволи на Де Челие необезпокояван да засече топката във врвтата на Самир Ханданович. "Дуковете" продължиха да играят много агресивно и Африе Акуа беше много близо до това да удвои преднината на домакините. Интер постепенно се съвзе и нигериецът Джоел Оби пропусна да изравни след удар с глава, който беше избит от Лукарели. В средата на полувремето пък Касано стреля опасно, но ударът му рикошира в Неманя Видич и топката излезе в корнер.

След почивката Интер вдигна оборотите и се настани в половината на съперника, но трудно стигаше до чисти положения. Паласио беше напълно изолиран от играта, а когато все пак получи шанс да стреля към Антонио Миранте, прати топката високо в аут. В следващата атака на "нерадзурите" Матео Ковачич уцели гредата и с това опитите на Интер да изравни сякаш приключиха.

В 76-ата минута след щастлив рикошет и недобра намеса на Самир Ханданович топката се озова в краката на Де Челие, който я прокара под плонжа на словенския страж. В края героят на Парма дори можеше да оформи своя хеттрик, но този път Ханданович се намеси и спаси Интер от още по-тежко поражение.