Зенит победи ЦСКА (Москва), Жоро Миланов сменен на почивката (видео)

В дербито на 12-тия кръг на руското футболно първенство Зенит победи като гост ЦСКА (Москва) с 1:0 и увеличи аванса си във временното класиране на 7 точки. Зенит е лидер в руското първенство с 32 точки, а ЦСКА остава на второто място с актив от 25 точки. Българинът Георги Миланов започна като титуляр в отбора на московчани, но на почивката на мача бе сменен от нападателя от Кот д'Ивоар Сейду Думбия.

Единственият гол в мача падна още в 7-та минута, когато след изпълнение на ъглов удар пред вратата на ЦСКА и разбъркване в "армейската защита" испанският полузащитник на гостите Хави Гарсия изпрати топката в празната врата - 1:0 за Зенит и това се оказа и крайният резултат в дербито.