Жестока травма на новобранец помрачи старта на НБА

19-годишният Джулиъс Рандъл няма да запомни с добро дебюта си в НБА. Играчът на Лос Анджелис Лейкърс счупи крак при загубата с 90:108 от Хюстън Рокетс и ще отсъства няколко месеца. Джеймс Хардън завърши с 32 точки за победителите, а Дуайт Хауард добави 13 точки и 11 борби. "Ракетите" водеха със 17 точки на полувремето, а Коби Брайънт вкара 19 точки в първия си мач от декември миналата година насам.

Срещата ще се запомни с тежката контузия, която получи новобранецът Джулиъс Рандъл от тима на "езерняците" в последната четвърт. Той вкара само две точки в 14-минутния си престой на игрището, но при опита да реализира още две - пострада сериозно. Младокът беше изнесен на носилка, като според медиите 19-годишният Рандъл е с фрактура на десния крак и ще отсъства няколко месеца. Има дори вероятност травмата да провали целия му първи сезон в НБА.

Освен това по време на мача двамата бивши съотборници в Лос Анджелис Кобе Брайънт и Дуайт Хауърд се скараха, за което получиха технически нарушения.

В друга среща, играна тази нощ, Ню Орлиънс победи гостуващия Орландо със 101:84 точки. Антони Дейвис завърши с 26 точки, 17 борби и цели 9 чадъра за домакините, а Райън Андерсън вкара 22 точки. Турчинът Йомер Ашък изигра силен мач и се отличи с 14 точки, 17 борби и 5 чадъра. За гостите Тобиас Харис вкара 25 точки, а Никола Вучевич добави 15 точки и 23 борби.