Възходът на Сасуоло продължава с обрат над Емполи

Възходът на Сасуоло в Серия "А" продължава с пълна сила. Днес тимът на Еузебио Ди Франческо записа втора поредна победа и трети мач без загуба на сметката си, като обърна Емполи с 3:1 в първия двубой от междинния 9-ти кръг. Гостите първи откриха резултата в 18-ата минута чрез Даниеле Кроче, но Симоне Мисироли в 56-ата, Серджо Флокари в 61-ата и Доменико Берарди в 73-ата минута донесоха обрата на домакините.

Сасуоло бе отборът, който стоеше по-добре на терена през първото полувреме, но играчите в зелено и черно направиха доста пропуски пред вратата на съперника. Най-фрапантният от тях бе още в 5-ата минута, когато удар на Серджо Флокари се отби от защитник и срещна напречната греда, но топката отказа да влезе във вратата.

За сметка на това Емполи се възползва добре от малкото си шансове и в 18-ата минута Даниеле Кроче бе изведен в наказателното поле и прехвърли вратаря за 0:1.

През втората част обаче по-добрата игра на Сасуоло донесе и желания обрат. Първо в 56-ата минута Слити Тайдер центрира от дясно и Мисироли засече топката във вартата за 1:1. В 59-ата минута домакините си спечелиха и дузпа, но Берарди нацели напречната греда и пропусна. Все пак в 61-ата минута Сасуоло стигнаха до нов гол като Серджо Флокари напредна и стреля неспасяемо под гредата за 2:1. В 73-ата минута пък Берарди се реваншира за пропуска си от бялата точка и засече с глава центриране на Никола Сансоне за да сложи точка на спора за крайното 3:1.

Така поне временно Сасуоло се изкачи до 12-ата позиция в класирането с актив от 10 точки. Емполи пък падна до 15-ото място със 7 точки.