Широков спаси Спартак в дебюта си (видео)

Още в дебюта си за Спартак (Москва) Роман Широков показа, че бързо ще се превърне във важна фигура за тима. Руският национал влезе като резерва в дербито срещу Локомотив (Москва) и отбеляза изравнителния гол за 1:1, с който спаси отбора на Мурат Якин от първа загуба на новия стадион "Откритие Арена".

Широков се разписа с глава в 87-ата минута след центриране на Куинси Промес. Само три минути по-рано друга резерва - Мануел Фернандеш, бе дал аванс на "железничарите" с фалцов изстрел от ъгъла на наказателното поле.

Мачът не се превърна в очакваното зрелище въпреки необходимостта и на двата отбора да победят. През първото полувреме Спартак заложи на многоходови атаки, които не носеха никаква изненада за защитата на Локомотив. Символичните гости пък на два пъти претендираха за дузпа, но реферът Игор Федотов си замълча.

След почивката Локомотив бе тимът, който действаше с повече острота. На няколко пъти само добрите намеси на вратаря на Спартак Артьом Ребров запазиха нулевото равенство, но и той беше безпомощен в 84-ата минута след перфектния удар на Фернандеш. Все пак, спартаковци намериха сили да изравнят след хубав удар с глава на Широков, който наказа неразчетено излизане на Иля Абаев.

В класирането Спартак е 6-и с 18 точки, а Локомотив има 16 пункта и е на 9-о място.