Лион попречи на Марсилия да се откъсне (видео)

В последен мач от 11-ия кръг на фреснкото първенство Лион надви с 1:0 Олимпик Марсилия и се изкачи на трето място във временното класиране. Гостите пък пропуснаха добра възможност да увеличат преднината си пред преследвачите Пари Сен Жермен и Сент Етиен.

Йоан Гуркюф вкара единствения гол в двубоя в 65-ата минута. Халфът на домакините получи чудесен пас от Александер Лаказет и зарадва публиката на "Стад Жерлан". Малко преди това Бенджамин Менди имаше шанс да открие за Марсилия, но ударът му срещна гредата.

Преди почивката по-опасните атаки бяха сътворени от гостите. В 25-ата минута Андре Аю стреля покрай вратата, а малко след това с гола се размина и Флориан Товен.

В началото на втората част стражът на Лион Антони Лопеш спаси изстрел на Андре-Пиер Жиняк, а после дойде хубавата комбинация между Лаказет и Гуркюф, завършила с гол за домакините.

Марсилия все пак можеше да се добере до равенството, но в последните минути Николас Н'Кулу пропусна след добро центриране на Димитри Пайе.