Бразилец вкара пет гола във Франция

Отборът на Ница разби със 7:2 като гост Гинган в мач от 11-ия кръг на Лига 1. В тотален герой за "орлетата" се превърна халфът Карлос Едуардо, който отбеляза цели пет гола за тима си. Другите попадения за гостите бяха дело на Аласан Плеа и Ерик Ботеак. За Гинган точни бяха Клаудио Бовю и Рони Шварц.

Резултатът бе открит от домакините в осмата минута, когато Бовю се възползва от пас на Самбу Ятабаре. Скоро обаче Карлос Едуардо започна шоуто си за вечерта, след като изравни от фаул. В 26-ата минута при едно разбъркване в наказателното поле Дидие Дигар намери бразилеца, който вкара втория си гол за вечерта.

В 43-ата Едуардо оформи своя хеттрик, след като засече центриране на Ерик Ботеак. В последния момент на първата част грешка на вратаря Йонас Льосл изведе Плеа на празна врата и нападателят направи 4:1 в полза на Ница. След почивката Едуардо продължи да бъде в центъра на вниманието, отбелязвайки нови два гола - в 50-ата и 65-ата минута. В 70-ата Шварц вкара втори гол за домакините, но съвсем скоро Плеа изведе Ботеак на стрелкова позиция и крилото оформи крайното 7:2 в полза на Ница.

Победата днес прати "орлетата" на седма позиция с актив от 17 точки. Гинган пък остава на дъното с девет.