Ученикът не успя да победи учителя - късен гол на Ван Перси лиши Челси от победа на "Олд Трафорд" (видео)

Гол на Робин ван Перси в 93-ата минута донесе равенството на Манчестър Юнайтед - 1:1, в дербито с Челси. Преди това Дидие Дрогба изведе лондончани напред в резултата с първия си гол в Премиър лийг от март 2012 насам. Селекцията на Жозе Моуриньо вече се виждаше краен победител, но във втората минута на добавеното време Бранислав Иванович направи нарушение, заради което получи втори жълт картон. От фаула произтече и голът, който донесе точката на тима, воден от Луис ван Гаал.

Маруан Фелаини започна като титуляр за домакините, докато Радамeл Фалкaо остана извън групата на Юнайтед заради контузия. Крис Смолинг стартира в центъра на отбраната в отсъствието на Фил Джоунс, а Андер Ерера бе на скамейката.

Ветеранът Дидие Дрогба беше единственият чист централен нападател в състава на Челси, тъй като Диего Коща и Лоик Реми са с травми. Поради тази причина именно котдивоарецът водеше атаката на гостите. Филипе Луиш започна като ляв бек вместо наказания Сесар Аспиликуета.

В 23-ата минута Ван Перси бе изведен много добре сам срещу Куртоа, но стражът на Челси спаси. Минута по-късно холандецът опита много труден удар с глава, но белгийският вратар отново бе на мястото си.

Десетина минути преди края на първата част Маркос Рохо и Дейли Блинд на два пъти подариха в своята половина топката съответно на Вилиан и Дрогба, но гостите не се възползваха от тези изгодни ситуации. В 36-ата минута Фабрегас центрира опасно от пряк свободен удар, а Бранислав Иванович, към когото бе отправена топката, падна след единоборство със Смолинг, претендирайки за дузпа. Такава обаче не бе отсъдена, въпреки че повторенията показаха, че както срещу сърбина, така и срещу Джон Тери, имаше нечиста игра.

Четири минути преди края на частта Дрогба бе изключително близо до това да открие, след като стреля силно по земя, но Де Хеа успя да спаси с крак.

В 47-ата минута гостите стигнаха до много добра възможност - Дрогба и Иванович комбинираха добре по десния фланг, бранителят върна по земя в наказателното поле, но защитниците на Юнайтед успяха да се справят и да изчистят топката. Домакините отговориха с опасен удар на Фелаини.

В 52-ата минута Азар бе изведен сам срещу Де Хеа, но не успя да преодолее вратаря, който изби в корнер. Фабрегас центрира от ъгловия удар, а Дрогба засече с глава на близката греда, давайки аванс на гостите.Ван Перси спаси Ман Юнайтед срещу Челси

В 69-ата минута Иванович бе близо до втори гол, след като проби сам и стреля от малък ъгъл, но топката премина встрани от целта. Десет минути след това пред Ван Перси се откри нова добра възможност, но Куртоа отново спаси.

В добавеното време Челси остана с човек по-малко, след като Бранислав Иванович получи втори жълт картон заради нарушение срещу Ди Мария. Именно аржентинецът центрира от фаула, Фелаини засече с глава, нанасяйки силен удар, който бе спасен от Куртоа, но топката стигна до Ван Перси. Холандецът я прати в мрежата за крайното 1:1.Ван Перси спаси Ман Юнайтед срещу Челси

Така Жозе Моуриньо не успя да победи един от учителите си  - Луис ван Гаал, за когото португалецът каза преди мача, че е един от най-важните хора в кариерата му. Челси остава на върха с четири точки аванс пред Саутхамптън и шест повече от Манчестър Сити. Юнайтед е на осма позиция с 13 точки.