В най-силния си мач - Ботев Пд нанесе сериозен удар по Берое

Отборът на Ботев (Пловдив) изигра най-силният си мач от началото на сезона. "Канарчетата" се наложиха с 3:1 над Берое в мач от 13-ия кръг на "А" група. Попаденията за пловдивчани вкараха Милен Гамаков (50), Томаш Иршак (54) и Иван Цветков (64). Точен за гостите пък бе Димо Бакалов (76). Пловдивчани не бяха побеждавали тима от Стара Загора седем години.

Берое игра повече от едно полувреме с човек по-малко, тъй като Игор Джоман бе изгонен в 38-ата минута.

Берое създаде първата опасност. В 4-ата минута Стефан Спировски имаше добра възмоност, но стреля слабо и Адам Стаховяк улови.

В 15-ата минута Иван Цветков пропусна да се разпише от чиста позиция. След фрапантна грешка на Игор Джоман, Цветелин Чунчуков подаде към Цветков, който се забави и стреля право във вратаря на гостите.

В 28-ата минута Венцислав Христов пропусна да се разпише сам срещу вратаря.

В 30-ата минута същото стори и Цветелин Чунчуков, който се възползва от груба грешка от страна на играч на гостите, и се озова сам срещу Благой Макенджиев. Младият нападател потърси силата и прати кълбото над напречната греда.

Четири минути по-късно Христов за втори път не успя да изведе Берое напред в резултата. Националът се пребори с бранител на "канарчетата" и излезе на чиста ситуация, но не успя да уцели добре топката.

В 38-ата минута Джоман получи жълт картон, респективно червен и напусна принудително терена. При тази ситуация съдията допусна грешка, тъй като състезателят на Берое не наруши правилата.

Малко по-късно Веселин Пенев влезе грубо в краката на Филипов и получи жълт картон, като спокойно можеше да бъде изгонен.

Втората част стартира с крисив гол на Милен Гамаков. В 50-ата минута футболистът получи пас от Цветков и без да обработва кълбото опъна мрежата с топовен изстрел по диагонала.

Последваха силни минути за домакините, които не спряха да атакуват. В 54-ата минута Томаш Иршак отбеляза второ попадение. Огнянов изведе халфа на "канарчетата" очи в очи с Макенджиев и той не сбърка.

Малко по-късно удар на Мариян Огнянов профуча на сантиметри от левия стълб.

В 62-ата минута топовен шут на Цветков срещна напречната греда.

В 64-ата минута Пламен Николов центрира отдясно и Иван Цветков направи резултата класически.

До края на срещата Берое успя да се активизира и стигна до почетно попадение.

В 76-ата минута Димо Бакалов намали на 3:1, след като пусна технично кълбото покрай Стаховяк.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 3:1

1:0 Гамаков 50