Balkan Grand Prix 6

"Черните орли" вилняха в Белград (видео)

Отборът на Бешикташ записа разгромна победа с 4:0 като гост на Партизан и се изравни с Тотнъм на върха в класирането на група "С" в Лига Европа. Турският тим беше с класи над "гробарите" и закономерно постигна толкова изразителен успех. Головете за "черните орли" отбелязаха Вели Кавлак. Демба Ба, Огюзан Озокюп и Гьокхан Торе. В следващия кръг отборът на Славен Биличе домакин на Партизан и ще се опита да направи нова важна крачка към следващата фаза на турнира.

Домакините стартираха надъхано и в първите няколко минути притиснаха съперника в неговата половина, а Данко Лазович отправи опасен изстрел, който обаче излезе в аут. Бешикташ отговори с коварен шут на Гьокхан Торе и постепенно взе инцициативата. Така се стигна до 18-ата минута, когато Вели Кавлак откри резултата. Австрийският национал шутира от около 25 метра, а вратарят на Партизан Лукач не можа да реагира адекватно и топката се оплете в мрежата.

Турците продължиха да са по-добрият отбор на терена и удар на Торе в 28-ата минута срещна гредата. Малко след това домакините можеха да изравнят, но след невероятно разбъркване в наказателното поле на Бешикташ топката беше изчистена. В самия край на полувремето защитата на Партизан забрави за Демба Ба, който получи хубав пас от Олкай Шахан и вкара втори гол за "черните орли".

При 0:2 сърбите рухнаха и втората част се превърна в истински кошмар за тях. В 52-ата минута Озакюп вкара трети гол за гостите, а не след дълго и Гьокхан Торе увенча силната си игра с попадение във вратата на "гробарите". Той се възползва от подаване на Демба Ба и поредното недоглеждане в отбраната на Партизан, след което спокойно насочи топката във вратата на Лукач.

В оставащото време домакините нямаха нито сили, нито воля да върнат поне едно попадение и накрая заслужено бяха изпратени от феновете си с мощни освирквания.

ПАРТИЗАН - БЕШИКТАШ 0:4
0:1 Кавлак (18)