Новите звезди на Атлетико разбиха шведската стомана (видео)

Финалистът от миналогодишното издание в Шампионската лига Атлетико Мадрид разгроми Малмьо с 5:0 и оглави класирането в група "А" на турнира. След нулево първо полувреме през втората част "дюшекчиите" се развихриха и нанизаха пет безответни гола във вратата на шведите. Началото на головата серия постави Коке, а след него се разписаха Марио Манджукич, Антоан Гризман, Диего Годин и Алесио Черчи, за когото това бе първи гол с екипа на мадридчани.

Преди този мач всички отбори в групата имаха по 3 точки и срещата беше изключително важна и за двата съперника. В тима на Атлетико отсъстваха капитанът Габи Фернандес, Тиаго Мендеш и Кристиан Ансалди. Техните места бяха заети от Саул Нигес, Марио Суарес и Гилерме Сикейра. Антон Гризман беше предпочетен пред Раул Гарсия и започна за първи път като титуляр в Шампионската лига. Французинът действаше като ляво крило, а отдясно атакуваше Арда Туран. С ролята на централен нападател отново се нагърби Марио Манджукич.

Наставникът на гостите от Швеция Аге Харейде не можеше да разчита на няколко ключови играчи, които не пътуваха за Испания заради травми. Той заложи на схема с петима защитници и двама нападатели в лицето на опитния Маркус Розенберг и Исак Телин.

Срещата стартира с мощен домакински натиск и няколко поредни корнера пред вратата на Малмьо, които обаче не доведоха до гол във вратата на Олсен. В 7-ата минута Саул отбеляза попадение, но то беше отменено заради засада.

Гостите се бранеха много организирано и дори опитаха няколко интересни контри. При една от тях Магнус Ериксон получи топката в наказателното поле, но стреля високо в аут. В 35-ата минута много красив удар на Антоан Гризман срещна гредата и това беше най-добрата възможност за Атлетико през първото полувреме. Малко по-късно Манджукич също се размина с гола, след като изстрелът му с глава беше избит от футболист на Малмьо. Последното положение до почивката се откри пред Арда Туран, но и той прати кълбото встрани от целта.

Шведите удържаха нулевото равенство през първата част, но в началото на втората крепостта им рухна. Хубав пас на Арда Туран към Коке завърши с точен изстрел на халфа и Атлетико поведе в 49-ата минута. Оттук нататък за
мадридчани беше лесно. В 52-ата минута Марио Суарес се озова сам срещу Олсен, но стражът на Малмьо запази самообладание и спаси.

В 61-ата минута интригата приключи. Коке центрира перфектно към Манджукич и хъратинът покачи на 2:0. Само две минути по-късно мощен шут на Гризман влетя в мрежата на Олсен и резултатът стана 3:0. Това даде възможност на

футболистите на Атлетико да поспестят сили в оставащото време. Симеоне смени Арда Туран и Гризман с Раул Гарсия и Кристиан Родригес, но интересните положения пред вратата на шведите продължиха да следват едно след друго. В 87-ата минута Диего Годин се извиси в типичния си стил след центриране от ъглов удар и заби четвърти гол за испанците, а точка на спора постави резервата Алесио Черчи в третата минута на добавеното време.

АТЛЕТИКО МАДРИД - МАЛМЬО 5:0 (0:0)