Манчестър Сити изпусна спечелен мач в Москва

Английският първенец Манчестър Сити пропиля два гола аванс при гостуването си на ЦСКА (Москва) в среща от Група "Е" на Шампионската лига и мачът завърши 2:2. С попадения на Серхио Агуеро в 29-ата минута и на Джеймс Милнър в 38-ата минута "гражданите" водеха с 2:0 след първото полувреме, в което удариха и греда. След това обаче Георги Миланов и неговите съотборници се разиграха и съумяха да стигнат до точката. Главна роля изигра появилият се на почивката Сейду Думбия, който първо в 64-ата минута беше точен за 1:2, а четири минути преди края спечели дузпа, която Бибрас Натхос реализира.

Българският национал записа пълни 90 минути за московчани и беше един от най-добрите в състава. Това е първа точка за руснаците в групата и втора за англичаните. След две седмици ЦСКА ще върне визитата на "Етихад".

По принцип мачът в руската столица трябваше да се играе пред празни трибуни заради наказание на домакините, но с течение на срещата в Сектор "А" се оформи солидна група запалянковци, които подкрепяха "армейците".

ЦСКА започна с дефанзивна постройка с петима защитници и четирима халфове пред тях, сред които и Миланов. Напред беше само Ахмед Муса. "Гражданите" заложиха на традиционното си 4-4-2.

"Армейците" имаха първата възможност в 7-ата минута, когато Ахмед Муса стреля много опасно, но топката излезе в аут. Три минути след това и Зоран Тошич опита удар от над 20 метра, който също беше опасен, но също така не намери целта. Сити отговори с опасно включване на Сабалета, което завърши с удар с левия крак до гредата.

Домакините продължиха да доминират и в 23-ата минута Муса беше изведен на удобна позиция, но сбърка при повеждането на топката.

В 29-ата минута обаче Марио Фернандес закъсня да се изтегли и така покри засадата, което позволи на Джеко и Агуеро да се измъкнат сами срещу Акинфеев и след това аржентинецът завърши атаката на празна врата.

Шест минути по-късно Джеко беше много близо до втори гол за Сити, но този път стражът на домакините спаси удара му.

Второто попадение обаче падна в 38-ата минута, когато Милнър завърши пас на Кун. При атаката обаче имаше засада на Пабло Сабалета, която не беше маркирана. Минута след това Милнър можеше да реши всичко, но от няколко метра нацели страничния стълб.

На почивката наставникът на ЦСКА Леонид Слуцкий извади един от защитниците си и пусна втори нападател в лицето на Сейду Думбия. Това преобрази играта на домакините и те започнаха да застрашават Джон Харт. Натискът даде резултат в 64-ата минута, когато Муса се измъкна зад защитата и асистира на Думбия за 1:2.

Сити продължи да действа много слабо през това второ полувреме и трудно организираше атаки. Логичното се случи в 86-ата минута, когато съдията отсъди дузпа в полза на ЦСКА за нарушение на Александър Коларов срещу Думбия. От 11-ия метър израелецът Натхо не трепна и направи 2:2.

В другата среща от тази група "Е" Рома приема Байерн (Мюнхен) от 21,45 часа.