Последният в Италия спря серията на Ювентус (видео)

Шампионът Ювентус се издъни като гост на последния в класирането в Серия А Сасуоло. Двубоят от седмия кръг завърши 1:1, като може да се приеме за справедлив, тъй като гостите от Торино не показаха, че заслужават победата. С огромна заслуга за равенството е вратарят на домакините Андреа Консили, който отчая нападателите на "Старата госпожа".

Треньорът Масимилиано Алегри направи три промени в стартовия състав в сравнение с дербито с Рома в предишния кръг. На местата на Асамоа, Маркизио и Касерес започнаха Евра, Перейра и Огбона.

По-рано през деня Рома спечели с 3:0 срещу Киево и се изравни временно с Юве на върха. "Старата госпожа" си върна едноличното лидерство тази вечер, но само с точка аванс пред "вълците"

Двубоят започна с подчертано превъзходство на гостите от Торино. В 11-ата минута топката дори влезе в мрежата на Сасуоло, но попадение не беше отчетено. Малко преди това пък вратарят на домакините с мъка отби удар отблизо. В ответната атака обаче Сасуоло стигна до гол. Разписа се Симоне Дзадза, който отбеляза с глава след центриране отдясно на Алесандро Лонги.

Реакцията на гостите беше светкавична. В 18-ата минута френският национал Пол Погба получи топката на границата на наказателното поле от Карлос Тевес и със силен удар се разписа в далечния ъгъл на вратата за 1:1.

Въпреки бързо върнатия гол, играчите на Сасуоло не паднаха духом и продължиха да играят като равни с шампионите. Все пак гостите стигаха до по-чисти положения. В 38-ата минута Стефан Лихтщайнер стреля отблизо след пробив отдясно, но вратарят на Сасуоло спаси. Последваха още силни минути за Ювентус, но удари на Погба и Тевес бяха отразени и така гостите не постигнаха целта си да се оттеглят на почивка с гол аванс.

Сасуоло изравни играта през второто полувреме, а Ювентус продължаваше да владее повече топката, но атаките се разбиваха далеч от вратата на Консили. Алегри се опита да промени нещата, като замени Евра с Маркизио, който само след минута отправи и първия си удар към вратата.

В 70-ата минута влезлият като резерва на мястото на Йоренте Кингсли Коман беше добре изведен в наказателното поле пред Консили от Тевес, но не успя да намери вратата. Три минути по-късно отново след акция на Тевес Перейра беше изведен сам срещу вратаря, но реферът вдигна засада. Консили след това спаси и удар на Погба отляво. В тези минути атаките на Юве следваха една след друга като приливна вълна, но резултатът продължаваше да си стои 1:1.

Последната надежда на Алегри за трите точки в този мач беше Себастиан Джовинко, който влезе в игра на мястото на Андреа Пирло седем минути преди края на редовното време. Джобният нападател с нищо не помогна на своя тим. До края на мача Ювентус нападаше, а Сасуоло се бранеше, докато публиката бурно го подкрепяше. В крайна сметка домакините постигнаха своето - удържаха равенството и прибавиха точка към актива си и вече имат 4. Сасуоло се отлепи от дъното и вече е 18-и. Начело е Ювентус с 19.