Лукойл отказа Балкан в регионалното дерби

Лукойл Академик взе дербито с Балкан (Ботевград), надигравайки съседите си с 69:60. Вицешампионите от Правец бяха начело в резултата през почти цялата среща и заслужено стигнаха до втората си поредна победа, докато за Балкан това бе първо поражение.

Балкан поведе бързо със 7:8, но Лукойл Академик отговори със серия от 10-1 за 17:19, а в оставащите четири минути до края на частта остана начело и имаше преднина от 24:17 след една четвърт.

"Зелените" не успяха да налучкат правилния ритъм и през втората част, когато така и не успяха да настигнат съперника. "Студентите" останаха начело до почивката, а домакините единствено успяха да съкратят точка от разликата за 39:33 на полувремето.

Третата четвърт се разви почти като втората - Лукойл Академик водеше през цялата и продължитенолст, с разликата, че Балкан завърши този период силно и след 30 минути губеше само с три точки - 52:49.

Разликата падна до точка - 55:54 след кош на Педжа Стаменкович, но Тери Смит и Морис Къри отвърнаха със седем точки за Лукойл Академик и 61:56 след кош на Шулович. Именно американското гардово дуо на гостите запази  преднината на своя отбор и две минути преди сирената тя бе 65:57, а в крайна сметка гостите взеха победата с 69:59.

Морис Къри вкара 19 точки, а Тери Смит му партнира добре и завърши с 12, включително няколко решителни коша в края. Чарлз Томас добави 16 точки.

За Балкан Иван Лилов вкара 25 точки, но пропусна цели 16 стрелби от игра. Капитанът Павел Маринов вкара 14 точки.

БАЛКАН - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 60:69 (17:24, 16:15, 16:13, 11:17)

БАЛКАН: Педжа Стаменкович 7, Иван Лилов 24, Павел Маринов 14, Вукота Павич 4, Ненад Шулович 9 (Димитър Маринчешки, Станислав Ваклинов 2, Тенчо Тенчев, Мартин Маринов, Николай Маринов)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Морис Къри 19, Тери Смит 12, Крис Минков 6, Чарлз Томас 19, Тенчо Банев 4 (Александър Груев 2, Самуел Франсис 3, Веселин Веселинов 2, Килиан Ларсън 5, Николай Грозев)