Ивкович с добър старт начело на Анадолу Ефес (видео)

Легендарният Душан Ивкович стартира добре кариерата си начело на Анадолу Ефес, след като неговите момчета надиграха УНИКС Казан с 82:76 в първия кръг от Евролигата.

Домакините се откъснаха напред в началото на втората четвърт, когато преднината им достигна 30:21 след 10 безответни точки, а на почивката водеха с 45:34. Анадолу Ефес не изпусна водачеството нито за секунда, въпреки финалния щурм на гостите и триумфираха с 82:76.

Двубоят бе дебют и за двете най-големи имена в селекцията на истанбулския гранд - Ненад Кръстич и Дарио Шарич. Световният вицешампион със Сърбия Кръстич се отчете с 15 точки и 6 борби, докато Шарич завърши с 9 точки.

Най-резултатен за успеха бе Донтей Дрейпър. Бившият хърватски национал завърши с рекордните за кариерата си в Евролигата 16 точки, към които добави и 4 асистнеции.

Кийт Лангфърд вкара 19 точки за УНИКС, а Джеймс Уайт дебютира за отбора от столицата на Татарстан с 13 точки и 10 борби.