Макаби стартира защитата на титлата си с успех (видео)

Шампионът на Евролигата Макаби Електра (Тел Авив) започна защитата на титлата си с категоричен домакински успех с 92:76 срещу завърналия се след дълго отсъствие отбор на Лимож.

Гостите имаха сериозно предимство в борбата под противниковия кош, овладявайки 19 срещу едва 3 отскочили топки в нападение за Макаби, но така и не успяха да се възползват от превъзходството си.

Макаби си свърши работата в края на третата част, когато направи серия от 21-7 и така се откъсна напред с 14 точки - 69:55 след 30 изиграни минути, а в последната четвърт затвърди успеха си.

Джеръми Парго бе на ниво за победителите с 20 точки и 9 борби, Маркес Хейнс добави 15 точки и 5 асистенции, а Девин Смит завърши с 13 точки, 12 борби и 2 чадъра.

За Лимож най-много вкара Адриен Морман - 17 точки, докато Жоао Пауло Батиста остана с 15.