Страхотен гол на Хамес Родригес донесе победа на Колумбия (видео)

Отборът на Колумбия спечели минимално с 1:0 над Канада в приятелски мач, игран на "Ред Бул Арена" в Ню Джърси. 80-милионното попълнение на Реал Мадрид Хамес Родригес реализира великолепно попълнение в 73-ата минута, с което донесе успеха на "лос кафетерос". Вратарят на българския Лудогорец Милан Борян изигра силен мач и се отличи с много добри спасявания.

Срещата беше доста тактическа и с малко голови положения. Канадците, ръководени от Бенито Флоро, предложиха стегната игра и малко пространства в защитата си. В 17-ата минута Фалкао успя да реализира при най-доброто положение преди почивката, но беше вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че гол трябваше да има.

През втората част колумбийците приложиха по-дълбока преса. В 73-ата те изпълниха бързо фаул и Хамес Родригес изстреля топката от 23 метра, за да я оплете в горния ляв ъгъл на вратаря. След гола "десетката" изтича да прегърне треньора си Хосе Пекерман, чиято майка издъхна вчера в Буенос Айрес.

Срещата не мина и без нахлул на терена привърженик, който се запъти към Хамес. Младата звезда му даде автограф и зарадва силно своя фен.

Снимка: Getty Images/Guliver