Жиняк се развихри в Армения

Отборът на Франция победи с 3:0 Армения в контролна среща, играна в Ереван. Както е известно "петлите" се класират директно за Евро 2016, тъй като са домакини на надпреварата, но се изправят в контролни мачове  срещу тимовете от Група "I" на квалификациите.

В герой за французите се превърна нападателят на Олимпик Марсилия Андре-Пиер Жиняк, който се разписа от дузпа и подаде за другите две попадения - на Лоик Реми и Антоан Гризман.

Резултатът бе открит от Реми още в седмата минута. Тогава нападателят на Челси бе намерен отлично от Жиняк на позиция в малкото наказателно поле и нямаше как да сбърка. До почивката гостите диктуваха събитията на терена, но не успяха да стигнат до нов гол.

В 55-ата минута обаче самостоятелен пробив на Пол Погба бе спрян с нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Жиняк реализира. В края на мача АПЖ отново показа, че се намира в отлична форма от началото на сезона и изведе резервата Гризман сам срещу вратаря и крилото на Атлетико Мадрид премина покрай стража, за да отбележи на празна врата.

Така Франция записа втора победа в контролите си от Група "I". Преди три дни "петлите" надиграха с 2:1 Португалия, а преди месец пък завършиха 1:1 при гостуването си на Сърбия.

АРМЕНИЯ - ФРАНЦИЯ 0:3