Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Майнц 05 не се огъна и на негостоприемния "Борусия Парк"

Майнц 05 удържа 1:1 при гостуването си на един от най-силните домакините в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) в последната среща от кръга. Така двата отбора продължават да нямат загуба от началото на сезона, с което могат да се похвалят още само заемащите първите две позиции в класирането Байерн (Мюнхен) и Хофенхайм. Българинът Тодор Неделев не взе участие в мача, тъй като по-рано през деня игра за втория отбор на "05" в шампионата на Трета лига.

Старши треньорът на "червените" от Майнц Каспер Юлмен изненада с постройка с петима защитници, с което като цяло успя да парира силната игра на домакините по крилата. Все пак Борусия успя да поведе още след четвърт час игра, когато Макс Крузе стреля отлично след подаване на Фабиан Джонсън. Съперникът изравни в 31-ата минута от дузпа, реализирана от Йонас Хофман. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Юлиан Корб, но останаха сериозни съмнения дали нарушението е в територията на полето пред Лорис Кариус.

Двубоят мина основно в опити за атаки на домакините, докато Майнц чакаше своя миг в някое бързо нападение. Бетонът на гостите се пропука на два пъти в заключителните минути, но уникални пропуски на Торган Азар и Рафаел доведоха до крайното 1:1. В 85-ата минута братът на Еден Азар излезе сам срещу Кариус, но стреля в крака му. В 89-ата минута пък бразилецът получи пас на 2-3 метра пред голлинията, като вратарят го нямаше, но и той насочи топката в тялото на бранител на съперника.

След паузата Борусия гостува на Хановер 96, а съотборниците на Неделев приемат Аугсбург.