Терек задълбочи кризата в Ростов

Отборът на Терек спечели с 2:1 домакинството си на Ростов от 9-ия кръг на руската Премиер лига и така продължи тежката серия на съперника, който вече има четири поредни загуби и продължава да се срива в класирането, като вече е на предпоследното място в класирането. Домакините пък в същото време продължават да се представят доста силно, като това е шести пореден мач без загуба и пети успех от началото на сезона.

Срещата на "Ахмат-Арена" премина при почти пълно надмощие на домакините. Те поведоха в 21-ата минута с красив гол на Мачей Рибус. Полякът получи хубав пас от Олег Иванов, стреля мощно и от гредата топката се оплете в мрежата. Ростов обаче изравни мигновено. Попадението вкара Максим Григориев.

В началото на втората част Александър Бухаров пропусна да изведе гостите напред в резултата, а в 59-ата минута те останаха с човек по-малко, след като Режинал Гору получи втори жълт картон.

До края Терек притисна съперника и стигна до успеха в 78-ата минута. Подаването отново бе дело на Олег Иванов, а капитанът Уциев си спря топката и със силен удар простреля Стипе Плетикоса.