Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

Рома със страхотен подарък за ЧРД на Тоти

Рома запази стопроцентовия си точков актив през новия сезон, след като в мач от петия кръг победи с 2:0 у дома състава на Верона. Голове на Алесандро Флоренци и Матиа Дестро в последния четвърт час на двубоя в столицата донесоха важния успех в полза на "вълците". Двубоят се изигра при уникална атмосфера на "Олимпико", тъй като двубоят съвпадна с 38-ия рожден ден на капитана Франческо Тоти.

Превъзходството на домакините беше голямо през цялата среща, но те трябваше да чакат до 75-ата минута, когато Флоренци с десния крак с удар извън наказателното поле даде аванс в полза на Рома. Столичани решиха всичко в двубоя четири минути пред края на редовното време. Тогава Дестро се разписа след асистенция на вратаря Морган де Санктис. Нападателят пое топката малко след централната линия и със страхотен удар от въздуха вкара топката от близо 40 метра в горния ъгъл за 2:0.
Рома има пълен актив от 15 точки след пет кръга и е на първото място в Серия А, докато Верона е на шеста позиция с 8 точки.