Ливърпул изпусна победата в добавеното време на дербито на Мърсисайд (видео)

Ливърпул записа трети пореден мач без победа в Премиър лийг, след като днес завърши 1:1 с градския си съперник Евертън в 223-ото издание на дербито на Мърсисайд. "Червените" бяха по-активният тим през цялото време на "Анфийлд" и закономерно поведоха в резултата след гол на Стивън Джерард (65') от пряк свободен удар. Марио Балотели пропусна веднага след това да удвои, стреляйки в гредата, а в добавеното време Евертън измъкна точката след страхотен удар на Фил Ягиелка от близо 30 метра.

Лазар Маркович, Адам Лалана и Марио Балотели започнаха за Ливърпул, а контузеният голмайстор на тима Даниел Стъридж не успя да се възстанови навреме от своята контузия и остана извън групата на "червените".

Евертън беше без Шеймъс Коулман, като неговото място на десния бек бе заето от Тони Хибърт. Стивън Нейсмит и Ромелу Лукаку започнаха в атака за "карамелите", които нямат победа на "Анфийлд" точно от 15 години.

Двубоят започна на много високо темпо. В четвъртата минута играчите в синьо претендираха за дузпа след падане на Лукаку в наказателното поле, дошло след единоборство с Морено. Пет минути след това Мартин Аткинсън подмина още по-чиста ситуация за 11-метров удар в полза на домакините, след като Гарет Бари, който имаше вече жълт картон, игра с ръка в наказателното поле, блокирайки силен изстрел на Стърлинг. Минута по-късно Тим Хауърд спаси много опасен удар с глава на Лалана.

В 29-ата минута отново стражът на "карамелите" се намеси решаващо, боксирайки шут на Хендерсън. За трети път Хауърд спаси Евертън минута преди почивката, когато вратарят парира изстрел на Стърлинг отблизо.

По-добрата игра на Ливърпул даде резултат в 65-ата минута, когато капитанът Стивън Джерард изпълни майсторски пряк свободен удар, давайки преднина на домакините. Две минути по-късно Балотели направи страхотен пропуск. Стърлинг проби добре отляво и центрира към нападателя, който засече от няколко метра, но топката срещна напречната греда, след като Хауърд успя да я отклони.

В 91-ата минута отбраната на Ливърпул на два пъти не успя добре да изчисти изсипани центрирания в наказателното поле, топката стигна до Ягиелка, който от близо 30 метра я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Миньоле.

Ливърпул е на десето място във временното класиране с актив от седем точки, докато Евертън има една по-малко.