"Моряците" надиграха Крайова

Баскетболистите на Черно море порт Варна победиха румънския Крайова със 102:93 (26:27, 29:21, 19:20, 28:25) в четвъртата си проверка от началото на подготовката. Двата отбора изиграха интересна първа част.

Гостите поведоха още в началото благодарение на добрата си стрелба от зоната за три точки. През първата част гостите вкараха 4 тройки от 7 опита. Домакините изравниха при 13 равни, но гостите отново поведоха. Последва ново равенство при 19:19, след което Черно море порт Варна поведе в резултата. В самия край на първата четвърт с кош секунди преди края Крайова спечели с 27:26 първата част.

През втората част домакините заиграха доста по-добре и след равенство при 31:31 започнаха да трупат аванс. Минута преди почивката отборът на Черно море порт Варна имаше преднина от 12 точки - 55:43. На почивката резултатът бе 55:48 за домакините.

През третата част играта бе равностойна, но гостите бяха по-точни в стрелбата и за пет минути игра намалиха изоставането си до само две точки - 61:63. Домакините все пак успяха да запазят аванс и преди последната част имаха преднина от 6 точки - 74:68.

В началото на последната четвърт за пет лични нарушения игра напусна Станислав Славейков. Домакините показаха добра игра и в средата на последната част имаха аванс от 10 точки - 87:77.

Черно море порт Варна заслужено спечели мача със 102:93. Най-резултатен за домакините бе Александър Влахович, който отбеляза 25 точки. Александър Андреевич завърши с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 12 борби.

Втората проверка между двата отбора е утре от 12.30 часа.