Краснодар изненада Амкар като гост (видео)

Единствено Петър Занев поигра малко за Амкар (Перм) при поражението с 1:2 от ФК Краснодар от 8-ия кръг на руското първенство. Георги Пеев остана на резервната скамейка, а Захари Сираков не беше включен в групата изобщо. Амкар има 7 точки и се нарежда на 12-о място в класирането, докато ФК Краснодар е на 7-а позиция с 14. Начело е Зенит с 24 точки пред ЦСКА и Кубан с по 18. По-късно днес е последната среща от кръга между московските Торпедо и Динамо.

Занев се появи на терена в 79-ата минута на мястото на поляка Якуб Вавжиняк. Бразилецът Вандерсон откри резултата в полза на гостите в 26-ата минута, като асистенцията беше на бившия полузащитник на Левски Жоаозиньо. Игор Киреев възстанови равенството минута преди края на първото полувреме, но Жоаозиньо осигури успеха четвърт час преди края на срещата от дузпа. Наказателният удар беше отсъден заради фаул на Игор Черенчиков срещу Ари.