Парма и Киево поднесоха приятен сюрприз на тифозите

Отборите на Парма и Киево изнесоха отличен мач в третия кръг в Серия "А". Футболистите на Роберто Донадони спечелиха срещата във Верона с 3:2, като до 65-ата минута те изоставаха в резултата с 0:1. Мариано Иско откри за домакините в четвъртата минута, след разбъркване пред вратата на Антонио Миранте. В средата на втората част думата взе Антонио Касано.

Италианският национал първо прониза с хубав удар в далечния ъгъл стража Франческо Барди, а десет минути по-късно намери с дълъг пас резервата Масимо Кода, който направи 2:1. В 77-ата минута Кода върна жеста на ФантАнтонио, като свали с гърди топката в краката му, а бившият стрелец на Рома, Реал Мадрид, Милан и Интер моментално порази мрежата за 3:1. Пет минути след това Алберто Палоски реализира в типичния си стил отблизо за 2:3, но за повече "летящите магарета" нямаха сили. Така Парма спечели първи точки, докато загубата за Киево е втора от началото на кампанията.