Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Кошмар за Славия и срещу Черно море, "белите" затъват все повече (видео+галерия)

Отборът на Славия изигра нов слаб мач и загуби с 1:3 от Черно море в среща от 9-ия кръг на "А" група. Това бе шесто поредно поражение за "белите". Живко Петков отбеляза с глава в 9-ата минута, а Иван Коконов удвои с далечен изстрел в 52-ата. Мишел Платини върна едно попадение за домакините в 56-ата минута, но Симеон Райков сложи точка на спора със страхотно изпълнен фаул в 94-ата минута.

В 6-ата минута "моряците" създадоха първата опасност в двубоя, след като Георги Божилов нахлу в наказателното поле и центрира остро, но Емил Петров изби пред връхлитащия Петков.

Малко по-късно Божилов отново стреля опасно, но след рикошет топката излезе в ъглов удар. Петков се бе пласирал най-добре при центрирането и след хубав удар с глава изведе Черно море напред в резултата.

Славия с поредна загуба, този път от Черно море

Столичани погледнаха по-смело към вратата на Георги Китанов едва в 11-ата минута, но Мишел Платини не бе точен. В 32-ата минута Мичел Бургзорг отправи далечен изстрел, който обаче мина встрани от вратата. В 40-ата минута шут на Диего Фераресо затрудни максимално Китанов, но младият страж отрази.

Четири минути след началото на втората част "белите" бяха близо до изравняване, след като Жереми Манзоро изпълни опасно свободен удар, кълбото тупна коварно, но все пак стражът на варненци успя да избие в корнер.

Футболистите на Черно море бързо успяха да спрат първоначалния устрем на домакините и стигнаха до втори гол в 52-ата минута. Тогава Коконов пое топката в половината на "белите", напредна и с плътен изстрел не даде шанс за реакция на Петров.

В 56-ата минута столичани успяха да се върнат в мача. Резервата Костадин Дяков, който днес направи дебют с белия екип, бе изведен отдясно, върна в наказателното поле, където Платини с хубав удар намали на 1:2.

В 60-ата минута Славия дори можеше да изравни, но този път шут на Платини мина на сантиметри от дясната греда.

В 68-ата минута домакините имаха нова отлична възможност за гол, след като Кирил Котев върна с крак към Китанов и вратарят улови топката. Реферът Георги Йорданов отсъди непряк свободен удар пред малкото наказателно поле, но стената в зелено и бяло се справи и не допусна топката да премине зад голлинията.

В 81-ата минута Мичел Бургзорг бе оставен непокрит в наказателното поле и с топовен изстрел разтресе напречната греда. Четири минути по-късно Дяков нанесе удар в очертанията на вратата, но Китанов за пореден път отчая съперника.

Всичко приключи в четвъртата минута на добавеното време, когато Райков изпълни отлично пряк свободен удар и с помощта на дясната греда кълбото се оплете в мрежата за крайното 1:3.