Зенит се разправи с Бенфика, в основата на успеха - Порто (видео)

Руският Зенит (Санкт Петербург) стартира с важна победа в груповата фаза на Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на Бенфика на неговия "Ещадио да Луж". Интересното е, че и двата гола бяха отбелязани от бивши футболисти на един от големите съперници на лисабонските "орли" на местно ниво - Порто. Хълк откри резултата още в петата минута на срещата, а крайното 0:2 бе оформено от друг бивш футболист на Порто - Аксел Витцел, който се разписа в 22-ата. Между двете попадения във вратата на домакините и вратарят им Артур бе изгонен, след като спря голова атака на гостите.

Само пет минути бяха изминали в португалската столица, когато Хълк заби първия гол в тазгодишното издание на груповата фаза на Шампионската лига и даде аванс на гостите. В 18-ата минута положението на домакините се утежни още повече, след като вратарят Артур бе изгонен заради нарушение срещу откъсващия се сам срещу него Дани.

Неприятностите за Бенфика не спряха дотук, като само четири минути след появата си на терена резервния страж на домакините Пауло Лопес също трябваше да вади топката от мрежата си. Макар коженото кълбо на практика да не стигна до самата мрежа, попадение на Аксел Витцел бе зачетено, след като ударът му с глава бе избит от Лопес, но зад голлинията.

След този ранен аванс гостите имаха възможности да вкарат и трето попадение, но дебютиралият в Шампионската лига на 36-годишна възраст Пауло Лопес спаси удари на Хълк от пряк свободен удар и Олег Шатов.

Така гостите стартираха по перфектен начин кампанията си в Шампионската лига, докато за Бенфика остава надеждата, че това е само началото на битките в иначе равностойната група, в която са още Байер Леверкузен и Монако.

БЕНФИКА - ЗЕНИТ 0:2
0:1 - Хълк (5)
0:2 - Витцел (22)