Верона обърна Палермо, Чочев не игра (видео)

Отборът на Верона направи пълен обрат от 0:1 до 2:1 в домакинството си на Палермо от 2-ия кръг в Серия "А". Гостите първи откриха резултата в 18-ата минута чрез Франко Васкес, но Лука Тони от дузпа изравни, а автогол на Ерос Пизано донесе успеха на домакините. Българинът Ивайло Чочев бе сред резервите за гостите, но не влезе в игра.

"Розовите" започнаха мача по-добре и първи стигнаха до откриване на резултата в мача. В 18-ата минута топката бе центрирана по земя в наказателното поле, като Пауло Дибала отправи удар, който затрудни вратаря и при добавката Франко Васкес прати кълбото в мрежата за 0:1.

Играчите на Верона обаче успяха да се окопитят и в 41-ата минута Лука Тони си изработи дузпа след като бе задържан в наказателното поле, а след това ветеранът сам реализира от бялата точка за 1:1.

Домакините стигнаха и до пълен обрат в мача в 78-ата минута, като на практика играчите на Палермо им подариха втори гол. При един дългъг пас в наказателното поле, вратарят Сорентино излезе неразчетено и се сблъска с Пизано, който след това опита да изчисти топката, но бе притиснат от играч на домакините и я прати във вратата си за 2:1.

Така Верона записа първата си победа за сезона и с актив от 4 точки излезе на 7-ото място в класирането. Палермо пък остава на 14-ата позиция с 1 спечелена точка.