Елче и Гари Родригес взеха победата в петголов мач в Мадрид

Отборът на Елче спечели с 3:2 при гостуването на Райо Валекано в обедна среща от третия кръг на Ла Лига. Бившият играч на Левски игра 87 минути за своя тим.

Гостите от Валенсиана започнаха по-добре срещата. В 13-ата Пжемислав Титон се намеси след комбинация между Гаел Какута и Алберто Буено. В 31-ата Дамиан Суарес подари топката на Какута, който не се възползва от добрата възможност. В 36-ата Едуардо Албакар отбеляза красиво попадение от фаул, след като намери долния ъгъл на стената. В 44-ата Какута изравни, след като преодоля Дамиан и преодоля вратаря Титон.

В 55-ата Джонатас изведе гостите напред, след като надбяга Зе Кащро и завърши атаката майсторски в мрежата. В 63-ата Хави Акино изпусна прекрасно положение. В 69-ата юношата на Реал Мадрид Педро Москера стреля точно до гредата и не остави шансове на Кристиан Алварес - 1:3. В 91-ата минута Буено доближи кастилския тим с гол от дузпа. В 93-ата Джонатас изпусна да реализира и четвърти гол за Елче.

Снимка: Getty Images/Guliver