Автогол измъкна Рома в Тоскана (видео)

Отборът на Рома поведе в Серия "А" след трудна победа с 1:0 на Емполи в Тоскана. Трите точки за римляните дойдоха след автогол на Луиджи Сепе в даденото продължение на първата част. Раджа Наинголан стреля силно отдалеч в гредата, след което топката рикошира във вратаря на домакините и топката спря в мрежата.

Преди това завърналия се от първата минута Майкон удар гредата от два метра, а през втората част пропусна от три метра сам срещу Сепе да реши срещата.
През първото полувреме Миралем Пянич имаше претенции за дузпа, а след почивката Леван Микедлидзе пък претендираше за 11-метров наказателен удар в наказателното поле на Морган Де Санктис. Поради протестите в дадената ситуация в 72-ата минута треньорът на тосканците  Маурицио Сари бе изгонен.

Наставникът на "вълците" Руди Гарсия даде почивка на много свои титуляри предвид старта в Шампионската лига през седмицата, но въпреки това Рома постигна втора поредна победа и вече има шест точки. "Джалоросите" имат голова разлика 3:0, а Емполи след втората поредна загуба остана на 20-то място с 0:3 голова-разлика.